Informacje dla pacjentów

Porady

1. Przygotowanie do zabiegów

Podczas zabiegów z zakresu fizykoterapii pacjenci zazwyczaj muszą odsłonić poszczególne partie ciała. Dlatego aby było wygodnie i komfortowo najlepiej założyć luźny strój, który pozwoli na szybki dostęp do okolicy poddawanej zabiegowi. Mogą to być spodnie dresowe w przypadku konieczności odsłonięcia kończyn dolnych krótkie spodenki, luźny t-shirt, a na niego rozpinana, łatwa do zdjęcia bluza – jeśli zabieg dotyczy partii górnych. Przy niektórych zabiegach nie jest konieczne odkrywanie ciała np. podczas pola magnetycznego, lecz przy tego typu zabiegach należy pamiętać, aby zdjąć metalowe elementy w tym biżuterię oraz nie korzystać z telefonu komórkowego. W dniu zabiegów zrezygnuj z natłuszczania skóry kremami i balsamami do ciała. Skóra będzie zbyt śliska co może utrudniać wykonanie zabiegów.

Jeśli zlecony został zabieg jonoforezy lub fonoforezy zabierz ze sobą odpowiedni lek. Do zabiegów elektroterapii nie musisz mieć ze sobą gazy. Dla każdego pacjenta mamy przygotowane gazy oraz podkłady wymieniane po każdym zabiegu.

2. Zalecana seria zabiegów

O ilości i liczbie serii decyduje lekarz lub fizjoterapeuta kierujący pacjenta na zabiegi w oparciu o badanie kliniczne i dostępne badania obrazowe.
Na zabiegi wymagane jest skierowanie od lekarza lub zlecenie od fizjoterapeuty.
UMÓW KWALIFIKACJE DO FIZYKOTERAPII.

Przykładowa liczba serii, zabiegów i częstotliwość wykonania:

 • Biostymulacja - (laser, pole magnetyczne) codziennie lub min 3 razy w tyg.
 • Fala uderzeniowa - zalecana jest 1-2 razy w tyg. 4-6 zabiegów z możliwością przedłużenia na kolejną serię
 • Komora tlenowa - 20 zabiegów codziennie- leczniczo, 1 x w tyg.- profilaktycznie
 • Elektroterapia, ultradźwięki, krioterapia — codziennie lub minimum 3x w tyg. wskazana seria 10 zabiegów- wg zaleceń lekarza lub fizjoterapeuty

3. Wskazania do zabiegów fizykoterapii

 • Fala uderzeniowa- zwapnienia, łokieć tenisisty, golfisty, ostroga piętowa, skurcze/spazmy mięśni
 • Krioterapia- urazy mięśni, stawów, obrzęki
 • Ultradźwięki- urazy mięśni, stawów, poprawa gojenia ran
 • Trakcja kręgosłupa- choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, napięcia mięśni okołokręgosłupowych, przepukliny, wypukliny
 • Elektroterapia- stymulacja odnerwionych mięśni, działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe
 • Laseroterapia- działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, wspomaganie gojenia ran i blizn
 • Komora tlenowa- regeneracja po treningowa, dotlenienie tkanek, trudno gojące się rany, problemy ze snem, redukcja oznak starzenia, zastoje limfatyczne, cukrzyca, problemy z tarczycą, zmęczenie.
 • Fala uderzeniowa medycyna estetyczna- Poprawa jakości skóry, redukcja cellulitu oraz tkanki tłuszczowej

To tylko propozycje zabiegów które najlepiej sprawdzają się w danym schorzeniu. Pamiętajmy że dopiero po konsultacji i dokładnym wywiadzie fizjoterapeutycznym dobierany jest odpowiedni zabieg do dysfunkcji z jaką boryka się pacjent.

Umów się na wizytę w REHACARE

Nie zwlekaj, zadzwoń lub napisz do Nas.

Bysławska 84, 04-993 Warszawa
info@fizykoterapia.com.pl
tel. +48 666-606-123

qxio-ios-information
Krok pierwszy

Wypełnij formularz

qxio-ios-information
Krok drugi

Po otrzymaniu wiadomości wyślemy informacje o dostępnych godzinach w dniu, który wybrałeś/aś. Jeśli w danym dniu nie będzie wolnego terminu, zaproponujemy wolny termin.

qxio-ios-information
Krok trzeci

Przyjdź 10 min przed wizytą. Po wypełnieniu formularza założymy Ci Kartę Pacjenta i przystąpimy do wykonywania zabiegów. Ubierz się wygodnie, nie stosuj kremów i maści na skórę poddawaną zabiegom. Na zabieg nie zakładaj biżuterii. Pamiętaj o zabraniu skierowania.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej.